Funkce AEG

PŘEHLED FUNKCÍ A ZKRATEK U SPOTŘEBIČŮ AEG

 

TROUBY  oven

SOUSVIDE

Při použití funkce SousVide, tedy vakuového vaření, se jídla připravují při nižších teplotách, díky čemuž jsou pokrmy chutnější a zdravější. Vakuum uchová všechny vůně, chutě a živiny.

SOFTCLOSING

Technologie SoftClosing zařídí, že se dvířka zavírají lehce a tiše. Stačí je mírně popostrčit a ony se automaticky samy dovřou.

SENZOR VLHKOSTI

Pokročilý senzor vlhkosti automaticky nastaví správné množství páry, čímž zajistí šťavnatou texturu a intenzivní chuť jídla.

TEPLOTNÍ SONDA

S teplotní sondou už nebude žádný pokrm vysušený nebo nedopočený. Sonda zapíchnutá ve středu připravovaného jídla dá troubě pokyn, aby se vypnula, když vnitřní teplota pokrmu dosáhne požadované úrovně.

TELESKOPICKÉ VÝSUVY

S teleskopickými výsuvy se jídla do trouby vkládají a vytahují bezpečně a snadno.

PARNÍ ČIŠTĚNÍ

Parní trouba se velmi snadno čistí. Parní čištění dokáže bez námahy vyčistit špínu a skrvrny jemným působením páry.

STEAMBAKE

Technologie SteamBake přidá na začátku pečení k horkému vzduchu i páru, která na pokrmech vytvoří křupavou kůrku na povrchu a měkkou strukturu uvnitř. Těsto vlivem páry krásně dokyne a bude ještě nadýchanější a lehčí.

STEAMBOOST

Vyzkoušejte pečení v páře a horkém vzduchu. Díky této kombinaci získáte dokonale upečený pokrm s bohatou chutí vašich potravin.

V následující tabulce najdete přehled těch nejpoužívanějších režimů parní trouby SteamBoost.

steamboost

STEAMPRO

Multifunkční parní trouba nabízí mnoho způsobů přípravy jídla. V následující tabulce najdete přehled těch nejpoužívanějších režimů parní trouby SteamPro, díky nimž připravíte jídlo přesně podle svých představ.

steampro

 

VARNÉ DESKY  varna-deska

PAUSE

Jediným stisknutím tlačítka Pause lze přípravu jídla pozastavit a všechny aktivní varné zóny tak přepnout na nejnižší teplotu. Jakmile je možné ve vaření pokračovat, stačí opět jedním dotykem obnovit původní nastavení všech zón.

POWERSLIDE

Funkce PowerSlide umí vytvořit speciální varné plochy s předdefinovanými teplotami. Díky tomu lze snadno přejít z varu na mírné vření, aniž by bylo potřeba měnit nastavení desky.

HOB2HOOD

Díky funkci Hob2Hood komunikuje odsavač par s varnou deskou. Na začátku vaření automaticky zapne a rozsvítí odsavač par a také nastaví odtah podle intenzity vašeho vaření. Odsavač par lze ovládat i manuálně.

POWERBOOST

Funkce PowerBoost okamžitě zvýší výkon, díky čemuž začne voda vřít během pár sekund a pánev bude okamžitě rozpálená.

FLEXIBRIDGE

Čtyři samostatné segmenty varné desky se mohou díky funkci FlexiBridge spojit do různě velkých celků a vytvořit tak velkou varnou plochu, jaká je zrovna třeba. Propojením všech segmentů vznikne jedna z největších varných ploch s výjimečně rovnoměrným rozvodem tepla, která je ideální pro nadstandardně velké hrnce.

DIRECTTOUCH

Systém DirectTouch umožňuje přesné nastavení výkonu a ovládání každé zóny zvlášť pouhým přejetím prstu.

BRIDGE

Funkce Bridge vám umožňuje spojit dvě varné zóny do jedné a vytvořit tak velkou zónu, např. pro větší hrnce či pánve.

DESIGN WINDMILL

Design WindMill připomínající větrné mlýny je jediným svého druhu na trhu. Nový barevný TFT displej umožňuje okamžité a přesné ovládání desky. Změnu úrovně lze nastavit rychle, jednoduše a přesně. Všechny ovládácí prvky jsou viditelné pouze tehdy, když jsou používané. V opačném případě neruší. Navíc se desky windmill můžou instalovat do desek širokých už od 28 mm.

TFT DISPLEJ

Zapněte varnou desku, položte na ni hrnec nebo pánev a TFT displej se automaticky rozsvítí a intuitivně vám doporučí vhodnou varnou zónu. Po zvolení teploty svítí nastavená hodnota červeně, přičemž ostatní možnosti zůstávají bílé. Podsvícení ukazatele LED informují o tom, kde je varná nádoba umístěna. Při vaření tak máte vše dokonale pod kontrolou.

 

MYČKY NÁDOBÍ  mycky-nadobi-aeg

VNITŘNÍ OSVĚTLENÍ

Vnitřní osvětlení se zapne vždy, když se myčka otevře. Díky lepší viditelnosti se lépe orientuje při manipulaci s nádobím.

GLASSCARE 2G

Zajišťuje jemné, šetrné a bezpečné mytí vysokých sklenic ve spodním koši.

PROCLEAN

Pět sprchovacích rovin a satelitní sprchovací rameno s dvojí rotací zabezpečují nejdůkladnější umytí jakéhokoliv nádobí. Voda se dostane do každého koutu i v přeplněné myčce.

COMFORTLIFT

Unikátní systém myčky hladce nadzvedne spodní koš na nádobí, takže už není potřeba se při manipulaci s nádobím ohýbat.

SPRAYZONE

Skvělé výsledky mytí pro hodně znečištěné a zaschlé nádobí díky maximálnímu tlaku vody ve SprayZoně s vysokým mycím účinkem a o 50 % lepším výsledkem mytí.

AIRDRY

 Technologie AirDry otevře dvířka na šířku 10 cm několik minut poté, co skončila fáze mytí a začala fáze sušení. Nádobí se prouděním vzduchu přirozeně osuší a zároveň se sníží spotřeba energie.

SOFTGRIPS

Pro sklenice na víno, které potřebují trochu více péče, tu jsou držáky SoftGrips.

PŘÍBOROVÁ ZÁSUVKA

Příborová zásuvka lépe využívá prostor a myčka díky ní pojme až 15 sad nádobí. Kromě příborů lze do zásuvky vložit i drobné nádobí či ji zaměnit za plech na pečení. Široké horní sprchovací rameno navíc zajistí, že budou příbory vždy dokonale umyté.

 

CHLADNIČKY  chladnicka

TWINTECH

Technologie TwinTech zajistí, že potraviny uložené v chladničce jsou uchovány při optimální teplotě a vlhkosti, což znamená, že ovoce a zelenina zůstávají svěží a čerstvé po delší dobu.

CUSTOMFLEX

Vnitřní uspořádání dveří CustomFlex nabízí naprostou flexibilitu díky vyjímatelným přihrádkám různých velikostí. Dveře chladničky jsou tak přehledně a logicky využité.

NULOVÁ ZÓNA

V samostatných zásuvkách "nulová zóna" (ZeroZone) je nižší teplota a větší vlhkost, čímž jsou zajištěny ideální podmínky pro skladování potravin, jako jsou např. sýry, ovoce či zelenina. Potraviny tak zůstanou déle čerstvé a chutné.

NOFROST

Díky beznámrazové technologii TwinTech NoFrost už není potřeba chladničky nikdy odmrazovat. Potraviny si navíc díky nezávislé cirkulaci vzduchu v chladničce a mrazničce zachovají mnohem déle čerstvou chuť a vzhled.

FLEXISHELF

Díky flexibilní sklopné poličce FlexiShelf můžete v chladničce okamžitě vytvořit prostor pro nadměrné a jinak atypické nádoby či lahve.

STATIC LOWFROST

Technologie Static LowFrost redukuje tvorbu námrazy. Protože jsou mrazicí spirály obmotány kolem vany mrazničky, nemusí se tak často odmrazovat. Navíc ušetříte, jelikož technologie je méně energeticky náročná.

* různé funkce platí také pro jiné značky spotřebičů, primárně se však seznam týká značky AEG